• تهران، خیابان انقلاب، بین ابوریحان و فلسطین جنوبی، بن بست سروش شماره 2
  • تلفن تماس : 02166952263

کیفیت صدای سالن‌های سینما، سینماهای «امروز» را محدود کرده است

کیفیت صدای سالن‌های سینما، سینماهای «امروز» را محدود کرده است
۰۳۱۲

خبرگزاری تسنیم:مدیر شرکت پخش فیلم نورتابان گفت:سعی کردیم فیلم «امروز» را در سینماهایی اکران کنیم که از پتانسیل مناسب صدا برخوردار هستند. میرکریمی کارگردان این فیلم هم از کیفیت صدای سالنهای سینما اظهار رضایت کرده است.

محمدرضا صابری مدیر شرکت پخش فیلم نورتابان در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، گفت:  علی رغم اینکه در اکران عید فطر فیلم سینمایی «امروز» تعداد سالنهای سینمای کمتری را داشته است اما این فیلم با استقبال کم نظیر مردم همراه بوده است که از روز چهارشنبه اول مردادماه در سینماهای کشور اکران شده است با استقبال خوبی مواجه شده است.

وی اضافه کرد: «امروز» در حال حاضر ۱۳ سالن سینما در اختیار دارد که چهار سالن سینمای فرهنگ، ایران، سمرقند و شکوفه، به صورت چرخشی است اما با این وجود فروش خوبی را داشتیم. به طوریکه در سینمای آزادی تا سالن ۲:۳۰ بامداد اکران داشتیم و این شرایط برای سایر سینماهایی که این فیلم را اکران کرده اند نیز وجود داشته است.

رضا میرکریمی کارگردان فیلم «امروز» در ایام جشنواره سی و دوم فیلم فجر با اشاره به شرایط نامناسب صدا تاکید داشت که «امروز» وابسته به تک دیالوگهایی است که در آن وجود دارد و اگر شرایط مطلوب صدا در سالنهای سینما فراهم نباشد تماشاگرفیلم  دچار سوءتفاهم می شود.

محمد رضا صابری مدیر شرکت پخش فیلم نورتابان در پاسخ به این سوال که چه تمهیداتی برای شرایط مناسب صدا در زمان اکران فیلم «امروز» داشتندگفت: به دلیل اهمیت صدا برای این فیلم است که تعداد سالنهای کمتری را به این فیلم اختصاص دادیم. ما سعی کردیم فیلم «امروز» را در سینماهایی اکران کنیم که از پتانسیل مناسب صدا برخوردار هستند و میرکریمی کارگردان این فیلم هم به سالنهای سینماسرکشی می‌کند و  از کیفیت صدای سالنهای سینما اظهار رضایت کرده است.

وی با اشاره به این که فیلم سینمایی «امروز» در ۹ سالن سینمای مراکز استانها اکران شده است گفت: سینماهای هویزه و سیمرغ در مشهد این فیلم را اکران کردند و در اهواز، اصفهان، تبریز، کرج، کاشان، یزد و سنندج از جمله سینماهایی هستند که اکران این فیلم را از روزهای عید فطر شروع کرده‌اند.

بر اساس اعلام شرکت پخش فیلم نور تابان، این فیلم در طی ۹ روز در ۱۳ سینمای تهران و ۹ سالن سینمای شهرستان به فروشی بالای ۱۷۰ میلیون تومان رسیده است.

فیلم سینمایی «امروز» در تهران به سرگروهی  سینما استقلال  و در سینماهای آزادی، استقلال، مرکزی، پردیس  ملت، سمر قند، پردیس زندگی، ماندانا، شکوفه، سپیده، فرهنگ، اریکه ایرانیان، جوان، آغازشده است. تعداد سینمایهای که به این فیلم اختصاص پیدا کرده کمتر از سینماهای دیگر است .

در این فیلم پرویز پرستویی، سهیلا گلستانی، شبنم مقدمی و حسام محمودی بازی می‌کنند.

در خلاصه داستان امروز آمده است: یونس راننده تاکسی کهنه‌کار در پایان یک روزِ کاری به زن جوانی کمک می‌کند تا به بیمارستان برسد. غافل از اینکه در بیمارستان  اتفاقات زیادی در انتظارِ اوست.

دیدگاه خود را در مورد این مطلب بیان کنید